Bahçe Takımları Boyanır Cila-Boya Hizmetleri Verilir

2 Eylül 2019

Tabi ki mobilyalarınızı boyamaya başlamadan önce malzemelerinizi hazırlamanız gerekir. Bunun için de bir malzeme listesi oluşturmamız şart. Listenizin başında mutlaka emniyet gözlükleri, boya maskesi ve iş eldiveni gibi koruma ekipmanları bulunmalıdır. Her mobilya türü için farklı ihtiyaçlarınızın olacağını unutmamız gerekir. Eğer bahçe çiti ve mobilya gibi metal malzemeli mobilyalarınızı boyamak istiyorsanız; tel fırça ve metal boyası biri dar alanlar için olmak üzere iki farklı boyutta fırça olması gerekir. Eğer ahşap mobilyalarınızı boyamak istiyorsanız uygun zımpara, yağlı boya fırçası, rulo fırça ve karıştırma çubuğu kullanmanız gerekir. Plastik mobilyalarınız içinde plastik aksam boyası kullanmalısınız. Çünkü metal ve ahşap yüzeylerde kullanılan su bazlı boyalar da yağlı boya da plastik mobilyalarda istenmeyen sonuçlar yaratabiliyor.

Cila ve Boya Hizmetleri VerilirSatın aldığımız ahşam mobilyalar bir süre sonra mobilya cilası yapılmaya ihtiyaç duyar. Mobilyalar satın alınmadan önce üretimin ilk aşamasında verniklenirler. Ama bu vernik bir süre sonra zaman aşımına uğrar ve mobilyanın üzerindeki vernik tahrip olmuş olur ve geriye soluk bir renkteki eşyalar kalır. En çok da günlük olarak sürekli kullanılan mobilyaların verniklerinin uçması daha olasıdır. Ahşap mobilyaların belirli aralıklarla düzenli olarak bakımı yapılması gerekir. Mobilya bakımını çok iyi yapmalı ve mobilyayı temiz tutmalıyız. Düzenli olarak mobilyaların verniklenmesi gerekir. Ahşap mobilyaları cilalamak çok önemli ve dikkat edilmesi gereken bir şeydir. Cila aşamasında yapılan bir hata mobilya üzerinde sizi rahatsız edecek bir ize sebep olabilir. Bir ustadan yardım alabilir ya da yardım almak istemezseniz bu cilalama işini evde kendiniz de yapabilirsiniz.

Mobilya Cilası Yaparken Dikkat Edilmesi GerekenlerVerniği uçmuş ve geride soluk bir ahşap görüntüsü bırakan mobilyaları tekrar verniklemek belki kolay sayılabilir. Tabi ki dikkat edilmesi gereken birçok hususta var. Mobilya cilası yaparken nelere dikkat edilir bunlara cevap verelim. Cilalanacak mobilyanın yüzeyinin temiz olması gerekir, yüzey üzerinde bir toz, ter veya leke mobilyanın üzerine yapışmasına engel olur. Mobilyanın üzerine yapışan pislikler orada iz olarak kalır ve ne ile temizlerseniz temizleyin oradan çıkmaz. Cilanın yapılacağı ortamın temiz olması gerekir. Cilayı yapacağınız yerde toz olmaması gerekir. Mobilyanın üzerini ne kadar temizlemiş olursanız olun ortamdaki toz ıslanan cilanın üzerine düştüğünde ya da cilayı yapmadan önce temizlediğiniz mobilyanın üstüne düştüğünde iz olarak kalacaktır.

Çok daha fazla cila süreyim daha güzel gözüksün düşüncesi kesinlikle yanlış bir düşüncedir çünkü ahşabın üzerine ne kadar çok cila sürerseniz bir o kadar mobilyanın özelliğini kaybetmesine neden olursunuz. Ayrıca istediğiniz görüntüyü de elde etmemiş olursunuz. Ürüne uygun olarak piyasada birçok cila çeşidi bulunmaktadır. Her ağaçtan yapılan mobilyaya için farklı farklı cilalar mevcuttur. Örnek olarak mobilyanın ince kısımlarında yağlı bir vernik kullanılırken, verniğin sağlamlığı koruması için de sentetik ve selüloz vernikler kullanılıyor.

Mobilya  takımlarınızın cilalarının yapılması, boya hizmetleri ve daha fazlası için bizi arayabilirsiniz.

 

Bahçe Takımları Boyanır Cila-Boya Hizmetleri Verilir İle Benzer Blog Yazıları

 • Dış Cephe Boya
  Doludan Zarar Gören Dış Cepheleriniz Aslına Uygun Hale Getirilir.Yapılan Tüm Bu İşlemlerde İskele Kiralama Kurulum Derdi Olmadan Vinçle Tamir Edilir
  17 Ağustos 2019
 • Seramik Mermer Tamir Edilir
  Mermer üzerindeki çizikler mermer parlatma tozuyla parlatılabilir. Granit veya ana bileşeni silisli taş granit parlatma tozu ile cilalanabilir.
  21 Ekim 2019
 • Boya - Badana
  Boya - Badana İşleriniz Yapılır. Uzman kadromuz ile İstanbul´da taşındığınız evlere, boyası eskiyen dairelerinize en iyi kalitede badana ve boya işleri firmamızda yapılmaktadır.
  28 Şubat 2019
Bize Yazın...
Merhaba,
Üsküdar olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?