Dış Cephe Boya

17 Ağustos 2019

Dış cephe boya uygulamalarının performansı ve kullanılacak boyanın dayanıklılığı kadar işçilik kalitesi de etkilemektedir işte bu yüzden kullanılan boya kadar işçiliğe harcanan para da önem arz eder. Hatalı yapılan dış cephe boya uygulamalarının faydadan çok zarar getireceği unutulmamalıdır. Dış cephe boya seçiminden uygulamanın bitimine kadar bilgi birikimleri ile size yardımcı olacak ustalarımız ile kusursuz uygulamalara imza atacaklardır ve yapılan uygulamanın performansını en üst seviyeye çıkartacaklardır.

Dış cephe boyalarının mevsimsel dış koşullarının etkisine, zararlarına dayanıklı ve uzun ömürlü olması gerekir. Bundan dolayı yüzeylerin sağlamlaştırılması ve ömrünün uzatılması gerekir. Yüzeylerin iyi incelenmesi ve doğru boyaların iyi bir şekilde uygulanması gerekir. Doludan Zarar Gören Dış Cepheleriniz Aslına Uygun Hale Getirilir.Yapılan Tüm Bu İşlemlerde İskele Kiralama Kurulum Derdi Olmadan Vinçle Tamir Edilir.

Dış Cephe Boya Yapan YerlerBinaların dış yüzeyleri genel olarak eski boyalı ve yeni boyanmış yüzeyler olmak üzere ikiye ayrılır, gruplandırılır ve uygun boyalar ile tamir edilir. İçerisindeki pigment karışımının ve kritik pigment hacim karışımının üzerinde olması sağlanır. Böylelikle yağmur gibi dış etmenlerin buharlaşarak bu katmanı(filmi) terk etmesi hedeflenir.

Profesyonelce uygulanan dış cephe boyası binanıza yeni görünüm katar. Aynı zamanda karlı bir yatırımdır ve popüler dış cephe renkleri söz konusu olduğunda sokağınızdaki yapıların renk dokusu ön plana çıkar. Sıcak tonlarından klasik soğuk renklere, beyazdan ve pudraya kadar renk seçiminiz mahalle sakinlerine huzur verir. Evinizin kaldırım çekiciliğini iyileştirmek ve benzersiz bir görünüm hissi vermek için dış cephe boyama hizmetleriyle bunu sağlamak mümkündür.

Dış Cephe Boyası Nasıl Yaptırabilirim?

Dış cephe boya ve cilalama hizmetlerimiz dış duvarların içeriye su almasını engeller. Duvar kaplaması ve yalıtımının her hava koşulunda etkili bir şekilde işlevini yerine getirmesine yardım eder. Son zamanlarda İstanbul’da çok fazla yağmur yağmaması dış mekân boya çalışmamızı yılın büyük bir kısmında yapabileceğimiz anlamına geliyor. İşlerin kesintiye uğramaması için hava durumuna göre hareket ederiz ve işlerimizi buna göre sürdürürüz. İç cephe boyama işleminde ise yağmurun çok büyük bir etkisi olmadığı zaman fark etmiyor.

Bina Dış Cephelerinde Yenileme İşlemiYapı alt sistemlerinden cephelerin, mekânı şekillendirme, iç mekân ile dış mekânı birbirinden ayırma ve iç mekânı dış ortam koşullarından koruyarak kullanıcıların ihtiyaç duyduğu konfor şartlarının oluşturulması ve sürdürülmesini sağlama görevlerini üstlenmelerinden dolayı, binaların dış cephe koruma performansı üzerindeki etkileri büyüktür. Öteki yandan dış çevre koşullarıyla doğrudan etkileşim içinde olduklarından diğer yapı sistemlerine oranla daha çabuk deforme olabiliyorlar. Binalar yaşlanırken pek çoğu cephe sistemiyle bağlantılı çeşitli fiziksel problemlerden dolayı zarar görmeye başlarlar. Çoğu kamusal bina, hastane ve eğitim binasının uzun yıllar servis ömrü öngörülerek inşa edildiği günümüzde cephe sistemi içinde duvarların ortalama servis ömrü 34, pencerelerin ise 21 yıl olarak belirlenmiştir.

Dış cephe boyama
hizmetimizden yararlanmak için lütfen iletişim sayfamızda yer alan numaralarımızı arayın.

 

Dış Cephe Boya İle Benzer Blog Yazıları

Bize Yazın...
Merhaba,
Üsküdar olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?